Szaleńcza ucieczka zdesperowanego kierowcy ulicami Świebodzina

W poniedziałek, 8 czerwca oficer dyżurny świebodzińskiej komendy policji odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który poinformował bliską osobę o chęci odebrania sobie życia. Desperat miał w tym czasie być pod wpływem alkoholu i przebywać w samochodzie w pobliżu Świebodzina. W celu wyjaśnienia sytuacji, na miejsce skierowano patrol w nieoznakowanym radiowozie. Po krótkim czasie wpłynęła kolejna informacja, iż zdesperowany mężczyzna ruszył samochodem w kierunku miasta z zamiarem rozbicia pojazdu.

Do działań zadysponowano kolejne patrole. Pojazd odpowiadający zgłoszeniu zauważyła załoga patrolu interwencyjnego. Natychmiast podjęto próbę zatrzymania kierującego. Mężczyzna jednak zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe - gwałtownie przyśpieszając, rozpoczął ucieczkę w kierunku Świebodzina.

W mieście do pościgu dołączyły kolejne zaalarmowane patrole. Uciekinier w dalszym ciągu nie reagował na sygnały do zatrzymania. Łamiąc przepisy stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, m. in. jadąc z dużą prędkością pod prąd między innymi pojazdami.

Dzięki odpowiednio skoordynowanej akcji świebodzińskich policjantów udało się zapobiec tragedii i zatrzymać kierującego. W celu uniknięcia dalszych desperackich aktów ze strony agresywnego mężczyzny, sprawcę błyskawicznie wyciągnięto z pojazdu i zatrzymano. W trakcie dalszych czynności ustalono, że sprawca - 27-letni mieszkaniec Świebodzina ma blisko dwa promile alkoholu we krwi.

Sprawca został zatrzymany. Oprócz wysokiej kary finansowej, mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności, a także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Opr. Waldemar Roszczuk, inf. sierż. szt. Marcin Ruciński, fot. Lubuska Policja

Nowatorska operacja onkologiczna w zielonogórskim szpitalu

W zielonogórskim szpitalu podczas operacji onkologicznej rejonu głowy i szyi po raz pierwszy w kraju zastosowano śródoperacyjne obrazowanie fluorescencyjne z wykorzystaniem zieleni indocyjaninowej (ICG). Podobne operacje przeprowadza się jedynie w ośrodkach onkologicznych w Warszawie, Poznaniu i Gliwicach.

Uruchomiono nowy terminal lotniczy w Berlinie

31 października br. został uruchomiony nowy Terminal na lotnisku Berlin Brandenburg Airport im. Willy Brandta. Regularny ruch lotniczy rozpoczął się wieczorem, zgodnie z rozkładem lotów.

Kwarantanna i obowiązek elektronicznej rejestracji podróży po przyjeździe z Polski do Niemiec

Podczas podróży do Niemiec należy liczyć się z obowiązkiem przebywania w dziesięciodniowej kwarantannie oraz dokonaniem elektronicznej rejestracji podróży na stronie internetowej Federalnego Ministerstwa Zdrowia.

Minister Finansów Brandenburgii proponuje Polakom pobyt w kraju związkowym

Od 27 marca br. Polacy pracujący za granicą, po jej przekroczeniu będą musieli przejść obowiązkową 14-dniową kwarantannę. W efekcie Minister Finansów Brandenburgii proponuje Polakom pracującym za Odrą, by - po...

Guzik Katyński - znak wspólnej pamięci o Tych, którzy zginęli

W związku z przypadającą 80. rocznicą zbrodni katyńskiej, Biuro Edukacji Narodowej IPN przygotowało nową edycję Guzika Katyńskiego, jako symbolu pamięci. Guzik jest przypinką, która formą i kształtem symbolizuje guziki z...

Pierwszy w Polsce sprzęt do hipotermii leczniczej w karetkach neonatologicznych w Poznaniu, Bydgoszczy i Zielonej Górze

Dzięki współpracy Generali Polska, fundacji The Human Safety Net oraz Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, ruszył pierwszy w Polsce projekt zastosowania hipotermii leczniczej w transporcie neonatologicznym. Noworodki z...

Kiedy choruje umysł…

Celem Międzynarodowego Dnia Zdrowia Psychicznego, obchodzonego 10 października jest zwiększanie świadomości społecznej, rozpowszechnianie informacji na temat zdrowia psychicznego oraz walka ze stereotypami. Chociaż najbardziej znanymi zaburzeniami psychicznymi są depresja i schizofrenia...

Mieszkaniec powiatu świebodzińskiego chcąc zainwestować w kryptowalutę udostępnił oszustowi dane do swojego konta w banku

Blisko siedemdziesiąt tysięcy złotych stracił mieszkaniec powiatu świebodzińskiego, chcąc zainwestować w bitcoiny, czyli kryptowalutę. Udostępnił dane do swojego konta oszustowi, a ten zaciągnął na niego zobowiązania.

Gmina Skąpe. W tragicznym wypadku zginęło pięć młodych osób

Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o tragicznym wypadku, do którego doszło we wtorek (10 grudnia br.) nad ranem w pow. świebodzińskim. Do zbiornika wodnego przy drodze pomiędzy Ciborzem, a Skąpem...

Holandia rezygnuje z maseczek. Nie ma udowodnionej skuteczności

Holenderski rząd poinformował w środę, że nie będzie zalecał obywatelom noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, by spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa, gdyż uważa, że ich skuteczność nie została udowodniona.

Copyright © Lubuskie Miasta. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Please publish modules in offcanvas position.